Перші дві декади грудня за характером погодних умов відповідали зимовому періоду, тоді як третя декада – виявилась аномально теплою з дощами та максимальними температурами повітря, що сягали +9º (31 грудня) та виявились найвищими за весь період спостережень. Всього за місяць відмічено 20-22 дні з відлигою. Така ситуація формувала малосприятливий вплив на зимуючі сільськогосподарські культури, що з 15-16 листопада перебувають у стані зимового спокою, та загрожувала їх розґартовуванням та зниженням стійкості до можливих похолодань у наступні місяці зими.
Снігомірні зйомки проводились укінці першої декади лише у центрі області (середня висота складала <0,5 см) та вкінці другої декади на усіх спостережних ділянках (середня висота снігу коливалась від 3 см у центрі до 11 см на півночі).
Найхолоднішим днем місяця було 19 грудня мінімальна температура повітря знижувалась до 10-18º морозу, що не створювало загрози для сільськогосподарських культур на спостережних полях через сніговий покрив надійної висоти – 5-12 см.
Розрахункові критичні температури вимерзання озимих зернових культур у грудні (14-16º морозу) були значно нижчими за фактичні мінімальні на глибині залягання вузла кущіння (1-4º морозу).
Станом на кінець грудня промерзання спостерігалось лише на півночі області – 3 см, на решті території ґрунт з 24-25 грудня був талим.
За грудень спостерігалось 18-25 днів з опадами різного вигляду (від снігу до дощу), їх місячна сума становила 177-218 % кліматичної норми опадів. Потепління та дощі у третій декаді місяця сприяли засвоєнню вологи ґрунтом.
Не зважаючи на значне підвищення температурного режиму та ризик відновлення вегетації, станом на кінець грудня озимина на спостережних полях області залишалась у стані зимового спокою. Проте згідно з метеорологічними прогнозами, на території Рівненщини очікується значне похолодання у кінці першої декади січня, що за відсутності надійного снігового покриву та утримання низьких температур впродовж кількох днів – може скласти загрозу для озимих зернових рослин.