9 грудня — Міжнародний день боротьби з корупцією.

Саме в цей день – 9 грудня, у 2003 році в мексиканському місті Мерида відбулося підписання Конвенції ООН проти корупції. Україна ратифікувала угоду 18 жовтня 2006 року.

Згідно з Конвенцією ООН проти корупції та Конвенції Ради Європи про кримінальну відповідальність за корупцію (1999) корупція – це зловживання державною владою для одержання вигоди в особистих цілях, в цілях третіх осіб і груп, а також різні форми незаконного привласнення публічних коштів для приватного використання.

Крім того, до корупційних явищ належить і непотизм (кумівство, сімейність).

За оцінками спеціалістів, щорічний обсяг хабарів оцінюється в один трильйон доларів. Світова економіка втрачає ще 2,6 трильйона доларів у зв’язку з корупційною діяльністю. Ці кошти становлять понад п’ять відсотків глобального ВВП.

Найменш корумповані країни світу: Данія, Фінляндія, Швеція і Нова Зеландія.

Кожна четверта людина у світі заплатила хабар за останні 12 місяців.( дані за 2020 рік)

За даними досліджень, країни з автократичними режимами більш корумповані, ніж країни розвиненої демократії.

Дослідження Світового Банку свідчать: боротьба з корупцією збільшує державні доходи в довгостроковій перспективі в чотири рази, а бізнес може розвиватися на три відсотки швидше.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вважає, що ліки та фармацевтичні продукти загальною вартістю 12,5 мільярда доларів вкрали або “втратили” через хабарництво, корупцію та шахрайство.

Корупційними діями в освітній галузі в Європі та США вважаються не тільки хабарництво, але й фальсифікація, шахрайство, спотворення інформації, різноманітні порушення професійної етики порушення контрактних умов, невмотивовані витрати, а також непотизм.