31 січня відбулася чергова оперативна нарада Міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій,

31 січня відбулася чергова оперативна нарада Міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка проходила у режимі відеоконференції з територіальними підрозділами ДСНС України під головуванням заступника Голови Держкомісії - керівника робіт із ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського.Перший заступник голови Рівненської облдержадміністрації, очільник постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Рівненської області Юрій Приварський проінформував Голову ДСНС України про вжиті заходи щодо переведення територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту в режим підвищеної готовності. Зокрема, він доповів, що розпорядженням голови Рівненської облдержадміністрації Віталія Чугуннікова створено обласний оперативний штаб, до складу якого увійшли керівники органів влади, обласних підрозділів МВС, Держслужби з надзвичайних ситуацій, СБУ, прокуратури, Міноборони, Нацгвардії, Держприкордонслужби, а також керівники стратегічно важливих підприємств, установ і організацій. Штаб працює щоденно в цілодобовому режимі та здійснює координацію дій з реалізації заходів, спрямованих на попередження та протидію можливим загрозам інтересам держави, життю та здоров’ю громадян. Також, вже проведено 2 оперативних засідання обласної постійної комісії з

питань ТЕБ і НС та наради з начальниками служб цивільного захисту і керівниками стратегічних об’єктів регіону, перевірено системи оповіщення через телерадіоканали та мережу мобільного зв’язку тощо.  Крім того, відповідно до розпорядження голови ОДА, в Рівному та кожному районі області створено мобільні групи для оперативного реагування на ліквідацію наслідків можливих надзвичайних ситуацій з числа співробітників Служби порятунку, Рівнеобленерго, Рівнегаз, облавтодор, фахівців будівельної галузі та в області систем опалення, комунальної сфери, медичної і психологічної служби, правоохоронців та кінологів. Значна увага зараз приділяється проведенню серед населення та персоналу підприємств області роз’яснювальної роботи щодо дотримання заходів безпеки, порядку дій на випадок виникнення надзвичайної ситуації, терористичної загрози, виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів тощо.

По завершенню оперативної наради Міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, вРівненській обласній державній адміністрації відбулося чергове засідання обласної комісії, участь у якому взяли керівники правоохоронних органів, відомств та служб цивільного захисту, стратегічно важливих об’єктів краю. Робота комісії проходила в режимі прямого відеозв’язку з головами постійних комісій районів та міст обласного підпорядкування.

Заступник начальника Головного управління ДСНС у Рівненській області Ігор Михальчук повідомив присутнім, що у період режиму підвищеної готовності за наказом очільника Служби порятунку Рівненщини Сергія Крука в підрозділах обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій на цілодобовому чергуванні щоденно перебуває майже 200 чоловік особового складу та понад 50 одиниць техніки. До складу резерву визначено ще майже 190 чоловік особового складу та понад 70 одиниць техніки. «Сили Держслужби з НС Рівненщини перебувають в постійній готовності до виконання завдань щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій», - підкреслив полковник служби цивільного захисту Ігор Михальчук. Разом з тим, заступник керівника Служби порятунку наголосив головами постійних комісій районів та міст обласного підпорядкування на необхідності забезпечення мобільних груп оперативного реагування на місцях інженерною та аварійно-комунальною технікою, а також організації постійного моніторингу за станом цивільного захисту підвідомчих територій та оперативного інформування обласного штабу в разі виникнення надзвичайної ситуації, терористичної загрози, виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів тощо. Окремо полковник Михальчук з метою уникнення паніки серед громадян звернув увагу керівників районних штабів на важливість інформування місцевого населення щодо введення на Рівненщині режиму надзвичайної ситуацій, адже даний захід ні в якому разі не передбачає ніяких обмежень для населення, у посиленому режимі працюють органи виконавчої влади!

Після цього представники правоохоронних структур області проінформували членів постійної комісії про реалізацію заходів, що спрямовані на попередження і протидію можливим загрозам інтересів держави, життю і здоров’ю громадян.

Також, на засіданні були розглянуті питання інвентаризації захисних споруд цивільного захисту, готовності до зустрічі та розміщення внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної, а також виконання планів навчання керівного складу з питань цивільного захисту.

За результатами усіх доповідей та з урахуванням обговорення порядку денного, з метою забезпечення функціонування територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у режимі підвищеної готовності, постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Рівненської області прийняла протокол з переліком конкретних завдань та термінами їх виконання.

Tags: