15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Тисячі українців, пройшли через горнило локальних воєнних конфліктів, що спалахували у різних куточках земної кулі внаслідок  боротьби  за світове панування. Участь наших земляків у бойових діях на території Афганістану та інших держав стало не лише школою мужності, а й національною трагедією українського народу, який не маючи власної державності був змушений розплачуватися кров’ю за кремлівські авантюри.

         Зі здобуттям Україною незалежності ситуація кардинально змінилася. З самого початку війни на сході України й сьогодні тисячі ветеранів війн добровільно виступають на захист рідної землі захищаючи територіальну цілісність України від російських загарбників.

Висловлюю переконання, що ви й надалі докладатимете максимум зусиль для передачі власного бойового та життєвого досвіду своїм побратимам.

Бажаємо усім вам міцного здоров’я, щастя, родинного добробуту та нових звершень задля зміцнення обороноздатності Української держави.

Щорічно 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до роковин виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році.

Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України Л. Кучми на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.

Афганська війна (1979-1989) була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу та стала однією з вагомих причин його краху. 15 лютого 1989 року останній радянський солдат залишив афганську землю — війна була програна а через два роки не стало і імперії.

За десять років неоголошеної війни на поле бою було відправлено більше 160 тисяч українців — кожен 4-й з 600 тисячної армії. Згідно статистики всього у війні загинуло близько 15 тисяч вояків, з них майже 4 тисячі українці. 72 українських вояка зникли безвісті. Майже 3 тисячі матерів втратили своїх синів, пів тисячі жінок стали вдовами, 711 дітей стали сиротами. Більше 8-ми тисяч українців отримали поранення, з них 6 тисяч залишилися інвалідами. Це ціна, яку заплатила Україна за імперські амбіції Кремля.

Крім афганців в цей день вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та  миротворчих місіях незалежної України.