1 вересня - це особисте 12 квітня для кожного першокласника...

Прочитав сьогодні влучний вислів: «1 вересня - це особисте 12 квітня для кожного першокласника, старт в космічний простір знань». Календарне літо вже майже закінчилося, ще трохи – і осінь стане повноправною господаркою планети. Невпинно наближається 1 вересня.

По добрій традиції в Україні, як і в деяких країнах Європи, будемо відзначати День знань – початок нового навчального року. Вперше дату 1 вересня в нашій країні було відзначено в 1935р., коли постановою Уряду СРСР цей день було визначено, як початок нового навчального року, а в 1980р. указом Верховної Ради СРСР цей день був внесений до переліку святкових та пам’ятних днів.

Зі здобуттям Україною Незалежності цей день позбавився політичного забарвлення і ми отримали ще одне чудове свято! Більше півмільйона першокласників сяде цього року за парти, кожен отримає новий підручник. Діти, які живуть в населених пунктах, де ще немає шкіл, зможуть дістатися до школи на нових автобусах, які отримані згідно Урядової програми «Шкільний автобус». Напередодні цього дня хвилюються усі: діти, батьки, вчителі, бабусі та дідусі – в кожного свої турботи.

Для старшокласників він стане останнім роком, який вони проведуть разом зі своїми друзями в стінах рідної школи, а для «першачків» - учнів першого класу, це день, який відкриє їм дорогу до нового життя, до самостійності. Вони будуть вчитися, причому вчитися не лише шкільним дисциплінам, а й будуть осягати життєві уроки: дружба, турбота про ближніх, відповідальність. Вчителі будуть вкладати в наших дітей зерна добра, людяності – тих життєвих принципів, з якими дитина, коли виросте, стане справжньою людиною: чесною, доброю, патріотом нашою держави!

І я хочу побажати дорослим – терпіння, вміння знайти потрібні слова. А дітям – успіхів у навчанні, і пам’ятайте: шкільні роки – найкращі!!!

 

З  повагою, 

начальник  Рівненського ЦГМ                                                                                                                                   Богдан Масовець

Tags: