1 червня - Міжнародний день захисту дітей!

Ідея проведення Міжнародного дня дітей народилася ще в 1925 році на Всесвітній женевській конференції, темою якої було благополуччя дітей. Але офіційно цей день був заснований в місті Парижі за рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок в листопаді 1949 року. У 1950 році День захисту дітей був уперше відсвяткований і відтоді відзначається щорічно. Дата проведення свята була призначена на 1 червня. Україна до святкування Дня захисту дітей приєдналася вже в 1998 році згідно з указом президента України Леоніда Кучми

.У Міжнародного дня захисту дітей є навіть свій прапор. На прапорі зображений знак Землі, символізуючий наш загальний будинок, навколо якого розташовані фігурки червоного, синього, жовтого, білого і чорного кольорів, які відбивають терпимість і різноманітність. Фон прапора зеленого кольору, що означає свіжість, гармонію і зростання.

Цікаво, що це не єдине свято, присвячене дітям. З 1945 року за рекомендацією Генеральної Асамблеї ООН практично в усіх країнах був введений Всесвітній день дитини, як символ світового взаєморозуміння і братерства дітей, присвячений діяльності по забезпеченню щастя і благополуччя кожної дитини. Спочатку дата свята не була встановлена і ООН запропонувала проводити це свято у будь-який день на розсуд держав. Проте пізніше свято було приурочене до прийняття декларації прав дитини 1959 року, а пізніше - Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989.