Покращення агрометеорологічних умов вегетації сільськогосподарських культур на території Рівненської області

Травень розпочався ефективними атмосферними опадами, внаслідок чого значно покращилися агрометеорологічні умови для активної вегетації сільськогосподарських культур. Отже, з приходом дощової погоди на території Рівненської області припинилася атмосферна засуха,  яка тривала впродовж березня-квітня.

На щастя, тривала атмосферна засуха не спричинила виникнення ґрунтової засухи, а ефективні атмосферні опади поповнили запаси продуктивної вологи в ґрунтах області.

Впродовж квітня запаси продуктивної вологи зменшилися на 10-50 % в орному та на 10-30 % в метровому шарах ґрунту. Загалом на кінець квітня в шарі 0-20 см містилося 15-25 мм продуктивної вологи, в шарі 0-100 см – 85-130 мм. Якісно запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту оцінювалися як «недостатні»-«достатні», в метровому: на півночі – «незадовільні»-«задовільні», в центрі – «задовільні»-«достатні», на півдні області – «достатні».

Станом на кінець першої декади травня запаси продуктивної вологи зросли в 2-3 рази в орному та на 40-60 % в метровому шарах ґрунту відносно значень кінця квітня. В шарі ґрунту 0-20 см містилося 30-55 мм продуктивної вологи, в шарі 0-100 см: на більшій частині території області – 115-170 мм, на півдні – 210-215 мм. Якісно запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту оцінювалися як «оптимальні», в метровому: на півночі – «достатні», на решті території області – «оптимальні».

Підсумовуючи, констатуємо: на даний момент агрометеорологічні умови на території Рівненської області оцінюються як «сприятливі» для активної вегетації сільськогосподарських культур.