Охолодження Тихого океану сповільнило глобальне потепління

Автори нового наукового дослідження стверджують, що глобальне потепління сповільнилося через охолодження поверхневих вод тропічної частини Тихого океану

Незважаючи на стійке зростання концентрації CO2 та інших парникових газів в атмосфері, глобальна середня температура планети в останні 15 років практично стабілізувалася. Цей факт часто наводиться як аргумент " кліматичними скептиками ", які не признають гіпотезу зміни клімату через діяльність людини .

Співробітники Інституту океанографії Скріппса в Каліфорнії заявляють, що кліматичні моделі цілком можуть пояснити цю аномалію, якщо врахувати при моделюванні спостережувані аномально низькі температури в тропічній частині Тихого океану. З урахуванням впливу цього багаторічного феномена результати моделювання дуже добре узгоджуються з даними спостережень.

Охолодження тропічної частини Тихого океану і, відтак, перерва ( в потеплінні ), швидше за все, має природні причини. Якщо це так, то перерва тимчасова, і глобальне потепління продовжиться після того, як ця зона океану знову стане теплою.

Раніше " паузу " в потеплінні пояснювали, наприклад, зростанням викидів сажі, інших дрібних частинок і сполук сірки, які посилили охолоджуючий аерозольний " щит" в атмосфері, а також дією природних факторів, наприклад, спадом активності Сонця. Крім того, висловлювалися припущення про те, що уповільнення потепління насправді може бути уявним і викликаним зміною методики вимірювання температури океану..