"Водний" і "енергетичний" саміти проходять в Абу-Дабі

Делегації 150 країн світу прибули до столиці Об'єднаних Арабських Еміратів. З 15 по 17 січня в Абу-Дабі пройдуть одразу два міжнародні саміту. За задумом організаторів їх теми - глобальні водні проблеми та енергетика майбутнього - тісно взаємопов'язані між собою (АУДІО)
Вода необхідна для генерації енергії. З іншого боку, очистка, транспортування і подача води вимагають чималих енерговитрат. Оптимальний економічний баланс цих процесів вимагає нових рішень, зазначив керівник програми "Клімат і енергетика" Всесвітнього фонду дикої природи Олексій Кокорін: "Вода і енергетика все більш тісно пов'язуються з двох причин. По-перше, у ряді країн на забезпечення прісною водою витрачається дуже багато енергії. Саме на опріснення води. Зворотний момент - енергетика - головне джерело викидів парникових газів, що сильно впливає на зміну клімату . Головна проблема, створювана змінами клімату, - нестача прісної води у великій кількості країн ".
Сьогодні вода затребувана більше, ніж маса всіх разом узятих видобуваються ресурсів планети. У наукових дослідженнях констатується, що не менше 40% населення світу живе в районах, де помітна середня або гостра нестача води. До 2025 року з цією проблемою зіткнуться вже дві третини населення світу. У XXI столітті величезні регіони Африки та Центральної Азії в результаті опустелювання можуть позбутися джерел води, нагадав професор Державного інституту океанографії Олександр Коршенко:
"Возити туди воду дуже дорого. Люди почнуть мігрувати в якісь інші місця, де вода ще є. Реальність така, що перерозподіл доступних водних ресурсів буде міняти і економічну, і політичну карту світу".
Росія вважається другим у світі державою за забезпеченістю водними ресурсами. Її обійшла тільки Бразилія. Але це багатство розподілено по території країни нерівномірно. У період малої водності річок в Центральних і Південних російських регіонах виникає водний дефіцит. В окремі роки за масштабом і розміром економічного збитку він настільки великий, що зачіпає питання національної безпеки.
Особливо гостро стоїть питання очищення стічних вод. Тому російська Водна стратегія, розрахована на перспективу до 2020 року, передбачає, зокрема, багаторазове збільшення штрафів для підприємств, що забруднюють водойми. Є ще один стратегічний напрям оптимізації водного господарства, зазначає заступник директора Інституту водних проблем Михайло Бологов:
"З одного боку, ми повинні зберегти водні ресурси. Забезпечити збереження річок, озер. А з іншого боку, водоємні галузі відносити туди, де багато водних ресурсів. Це така глобальна ідея. Головне, щоб використання водних ресурсів в економіці було збалансовано. Враховано в інших стратегіях, в енергетичній, сільськогосподарській, в територіальних схемах планування ".          

по матеріалам Голосу Россії