На Рівненщині хочуть попередити літню задуху риби

Як вже стало відомо широкому загалу 02.06.2016 року зафіксовано факт загибелі риби в головній водній артерії Рівного – річці Устя, поблизу вул. Набережна. За даним фактом представниками Рівнерибоохорони та Держекоінспекції в Рівненській області проводиться розслідування. Кількість загиблої риби склала 2768 екземплярів. Спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції у Рівненській області та представниками Рівненської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини були відібрані проби води для встановлення причин загибелі водних біоресурсів. Розрахунок завданої шкоди рибним запасам буде проводити Держекоінспекція в Рівненській оласті.

 

Як не прикро констатувати проте влітку такі явища не рідкість. Однією з найважливіших причин такого процесу як задуха являється мінлива погода, температурні показники скачуть то вгору то вниз, а нещодавно на тридцятиградусну спеку обвалилися рясні дощі.  Тому можна з упевненістю сказати, що й ці обставини  посприяли такому явищу. Також усім відомо,  що ряд водойм у літній період внаслідок процесів гниття майже повністю втрачають розчинений у воді кисень. А  попадання у водойми різних побутових відходів та змивання з полів родючого шару й добрив сприяють масовому розмноженню водоростей. Поки водорості живуть, вони приносять певну користь: видаляють шкідливі домішки, збагачують воду киснем. Загинувши, водорості засмічують водойму. Під час процесу гниття кисню витрачається більше, ніж виділяється, а водні біоресурси дуже чутливі до різких змін, тому й виникають такі вкрай негативні процеси.

Пам’ятайте, що допомагати природі та природному середовищу наш з Вами обов’язок. Управління охорони використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Рівненській області пильно стежить за станом водного середовища,  а в «несприятливий» період, він посилюється ще більше. Проте звертаємося й до громадськості з проханням повідомляти про будь які ознаки задухи або зміни екологічного стану водойм Рівненщини за телефоном «гарячої лінії» (0362) 63-39-32 або (068) 833-95-26. Лише спільними зусиллями ми збережемо природне багатство нашого краю.

http://tomat.rv.ua/na-rivnenshhy-ni-hochut-poperedy-ty-litnyu-zaduhu-ry-by/