ЕКОЛОГІЯ. ТОЧКИ ЗАНЕПАДУ.

Ми всі маємо усвідомити жахливу правду: на тривалість життя людини впливають різні фактори, і лише 15% - це рівень медицини, а 85% - це спосіб та умови життя. Як ми поводимося, яким повітрям дихаємо, яку воду п’ємо, що їмо…

         Отже, шанс на чистіші воду і повітря, модернізацію виробничих процесів та очисних споруд залишається. І він геть не примарний.

         Основним джерелом комунального водопостачання в області є перший від поверхні напірний туронський горизонт. З цього горизонту і здійснюється водопостачання м.Рівне та інших населених пунктів Рівненської області. З цього горизонту відбирається більше 250 тис. м3/добу води.

         Живлення горизонту здійснюється на Волинській височині, де тріщинна водовмістка зона залягає близько від поверхні. Основна маса води в горизонт поступає за рахунок талих вод та весняних атмосферних опадів.

         За останні роки зими відрізняються меншими за норму сумами атмосферних опадів. Весняні водопілля майже не спостерігаються. Літні атмосферні опади, які випадають у більшості випадків інтенсивних злив, йдуть на формування поверхневого стоку, а не на живлення напірного туронського горизонту. Такі природні умови живлення першого від поверхні напірного горизонту разом з відбором з нього значних об’ємів води для водопостачання призводить до його виснаження. А це призводить до пониження рівнів води в криницях і свердловинах. Висхідні джерела з туронського горизонту припинили своє функціонування, в тому числі і відоме джерело Святої Анни в подвір’ї Городоцькго жіночого монастиря.

         Виснаження туронського горизонту може досягти критичних значень, аж до повної втрати води, що може призвести до виникнення перебоїв з водопостачанням м.Рівне, та населених пунктів Рівненської області.

         Тому є привід говорити про раціональне, економне водовикористання. Уже навіть синоптики просять уряд  обмежити водокористування, і запровадити ліміти на подачу води. Вчені застерігають, що прісна вода на Землі може закінчитись вже  за 25 років.

Людство має право бути забезпечене якісною питною водою, вільною від мікроарганізмів паразитів і хімічного забруднення, які представляють потенційний ризик для здоров’я.

Ніяких заходів по вивченню та збереженню водних ресурсів туронського горизонту Північно-Західного регіону з їх поповнення, та раціонального  використання вченими не проводиться через відсутність фінансування.