5 порад автомобілістам на зиму

У зимовий період у силу природних чинників (ожеледь, обмежена видимість) страхові випадки відбуваються частіше, але в середньому суми відшкодування в порівнянні з літом виявляються менше. Експерти пояснюють це тим, що взимку більшість водіїв їздять на невеликих швидкостях - це і рятує від сильних ушкоджень. У силу цього середній розмір збитку в зимовий час відрізняється від літнього.

Зрозуміло, що навіть несерйозних пригод автомобілістам хотілося б уникнути. Саме тому фахівці пропонують п'ять основних порад, які допоможуть зберегти «залізного коня» неушкодженим.

Порада № 1: Як підготувати машину до зимового періоду

Перед початком зими потрібно обов'язково пройти технічне обслуговування: замінити оливу, фільтри, зношені деталі (гумки), оскільки в зимовий час їхній знос відбувається набагато швидше. Також необхідно встановити зимову гуму, новий акумулятор (якщо є підозра на те, що старий може підвести), використовувати якісне пальне, особливо дизельне, в морози. Про всяк випадок корисно мати в багажнику лопату, трос, а також каністру бензину під час далеких поїздок.

Порада № 2: Як не потрапити взимку в ДТП

Необхідно спочатку оцінити ситуацію за погодними умовами і зіставити з нею технічні характеристики транспортного засобу. Потрібно враховувати такі параметри як маса, потужність двигуна, кліренс, особливості гальмівної системи тощо. При дуже складних погодних умовах краще взагалі не виїжджати. Водієві важливо здійснювати продумані дії в складних погодних умовах, що виключають введення автомобіля в занос: дотримуватися швидкісного режиму та дистанції, завчасно гальмувати.

Порада № 3: Обов'язкова зміна літньої гуми на зимову

Слід підкреслити, що згідно ПДР використання зимової гуми рекомендується в період з 15 листопада по 15 квітня. Зимова гума починає ефективно працювати, коли температура опускається до +5 ° С, тому варто стежити за прогнозами погоди і планувати зміну літньої гуми в залежності від них.

Порада № 4: Освітлення в погану погоду

Водіям не варто забувати, що у відповідності з новими приписами ПДР з 1 жовтня по 1 травня за межами населених пунктів потрібно обов'язково їздити з включеним ближнім світлом фар.

Також необхідно регулярно перевіряти справність ламп, стежити за чистотою фар. До слова, дальнє світло для їзди в дощ не підійде, - воно буде відбиватися від крапель дощу і сліпити самого водія. У дощ краще всього використовувати як доповнення до ближнього світла фар протитуманні фари.

Рада № 5: Правильне зберігання автомобіля і догляд

Взимку фахівці радять зберігати iveco грузовой автомобіль під навісом, а не в гаражі. Важливо, щоб авто продувається з усіх боків. Справа в тому, що дороги зараз посипатимуть не сіллю і піском, як раніше, а хімічним реактивом, який негативно впливає на метал. У теплому гаражі реактиви активізуються і, відповідно, з'являється корозія. Враховуючи ці фактори, важлива регулярна мийка машини з використанням воску для створення додаткового захисного шару на металі. Головне, не забувати після миття продувати повітрям всі двері, інакше мороз може прихопити вологу на ущільнювачах, і відкрити двері буде проблематично.

 

http://pogoda.rovno.ua/5-porad-avtomobilistam-na-zimu 

Tags: